Home » Serwis » Diagnostyka Komputerowa

Diagnostyka Komputerowa

W toku napraw wykonujemy diagnozowanie układów elektronicznych, kasowanie i odczyt błędów, naprawy instalacji elektrycznych, układów ABS i poduszek powietrznych, naprawy alternatorów, rozruszników, nadmuchów klimatyzacji i wentylatorów, naprawy elektrycznych szyb, centralnych zamków, instalacji alarmowych i mechanizmów wycieraczek, wymianę termostatów, cewek zapłonowych, przełączników, przekaźników, przewodów, kopułek i regeneracje przepustnic, naprawy układów sterowania silników benzynowych, diesla i filtrów cząstek stałych, wyminę czujników temperatury, wałka rozrządu, wału korbowego i innych, montaż czujników parkingowych, alarmów, blokad skrzyń biegów i haków holowniczych.

Elektronika coraz bardziej dominuje produkowane samochody zapewniając wiele nowych funkcji użytkowych, co z pewnością cieszy, jednak drugą stroną medalu jest awaryjność układów, które powodują że często nie możemy dalej jechać. Systemy kontrolne na kokpicie są na tyle dobrze rozwinięte, że wystarczy je obserwować aby uzyskać informacje o usterkach elektroniki. Spotykamy się na co dzień z pytaniami Klientów o znaczenie wyświetlanych kontrolek i o konsekwencje dla dalszego użytkowania auta. Telefonicznie ciężko jest dokonać skutecznej diagnozy, dlatego też proponujemy przyjazd do naszego serwisu.

Spotykamy się jednak często z przeświadczeniem Klientów, że wystarczy samo podpięcie do komputera, aby naprawić auto. W rzeczywistości jednak gdy błąd jest stały trzeba wykonać poszerzoną diagnostykę. Prace diagnostyczne narzucają posiadanie odpowiedniego sprzętu i wiedzy technicznej, co szczególnie jest przydatne w sytuacji gdy komputer nie pokazuje dokładnie co i gdzie naprawiać, a jedynie elementy które należy poddać dalszym pomiarom.
Stąd też kreatywne myślenie diagnosty jest nie do zastąpienia, gdyż konieczne jest wykonanie wielu pomiarów, wielokrotnie w warunkach trakcyjnych miedzy innymi pomiary ciśnień i podciśnień, pomiary szczelności podzespołów, sprawdzenie wiązek elektrycznych i ich drożności, oraz pomiary parametrów elektrycznych,

Jeśli wystąpią u Państwa usterki elektroniki wymagające naprawy, dobrze jest przed wymiana elementów przeprowadzić kompleksowe pomiary umożliwiające sprawną naprawę. Jest to może trochę wyższy koszt w porównaniu z odczytem błędów, ale w porównaniu z naprawami wykonywanymi w innych warsztatach metodą a może się uda nie przysparza niepotrzebnych nerwów i wydatków.

Z każdą niepokojącą nagłą usterką podzespołów elektronicznych zapraszamy do naszego serwisu zapewnimy szybką pomoc.