Home » Serwis » Naprawy silników

Naprawy silników

W toku naprawy silników wymieniamy pierścienie, tłoki, zawory, wałki rozrządu, śruby, popychacze, uszczelki pod głowicą, dekla zaworowego i misek olejowych, koła pasowe i zębate, silniczki krokowe, kompletne rozrządy, pompy wody, paski klinowe i pomocnicze, świece żarowe i zapłonowe, intercoolery, czujniki wałka rozrządu, wału korbowego i masy powietrza, regenerujemy głowice, EGR, turbosprężarki, pompy oleju, uszczelniamy miski olejowe, wymieniamy silniki.

Silniki w naszych samochodach mają za zadanie napędzać auto, powinny zużywać jak najmniej paliwa, mieć coraz lepsze osiągi, a także wydalać jak najmniej CO2 i innych szkodliwych gazów. Producenci oprócz dużej elektronizacji wprowadzają również duże oszczędności materiałowe, co w sumie powoduje że silniki obecnie są mniej trwałe w porównaniu do produkowanych 20 czy 30 lat temu. W przedłużeniu żywotności silnika dużą rolę odgrywa sam właściciel, który powinien tak samo dbać o auto kiedy jest ono na gwarancji jak i po jej zakończeniu, poddając je naprawie, gdy mamy problem z uruchomieniem, gdy auto gaśnie w czasie jazdy i po uruchomieniu, gdy silnik nierównomiernie pracuje, gdy zaobserwujemy spadki mocy i zwiększone zużycie paliwa, gdy zaobserwujemy wycieki i ubytki oleju, gdy zaobserwujemy wycieki i ubytki płynu chłodniczego, oraz olej w płynie chłodniczym, oraz gdy sinik się przegrzewa i dymi.

W wielu przypadkach tylko natychmiastowa reakcja nie spowoduje większych uszkodzeń i wzrostu kosztów napraw.

Jedną z bardzo istotnych czynności zapewniających bezawaryjną eksploatację silnika jest wymiana rozrządu, którą należy wykonać ściśle według norm BMW. Ważna jest w tym przypadku liczba lat eksploatacji i ilość kilometrów przejechanych na dotychczasowym komplecie, oraz uciążliwość warunków eksploatacji, które panują miedzy innymi w warunkach miejskich. Każde przeciąganie terminu wymiany stwarza zagrożenie poważnego uszkodzenia silnika, głowicy, tłoków, układu zaworowego, czego następstwem są bardzo kosztowne naprawy, które niejednokrotnie wymagają wymiany silnika.

Dysponujemy wyszkoloną kadrą i wyposażeniem, które pozwala fachowo przeprowadzać naprawy silników.

Z każdą niepokojącą nagłą usterką silnika zapraszamy do naszego serwisu zapewnimy szybką pomoc.