Home » Serwis » Naprawy układów chłodzenia

Naprawy układów chłodzenia

W toku napraw układów chłodzenia wymieniamy wentylatory, termostaty, nagrzewnice, czujniki temperatury, chłodnice, płyn chłodniczy, zbiorniczki wyrównawcze, przewody, paski, pompy wody, oraz wykonujemy regeneracje wentylatorów.

Układ chłodzenia musi być w pełni sprawny, aby zapewnić wychłodzenie nadmiaru ciepła wytwarzanego przez silnik, oraz ustabilizowanie jego temperatury w obrębie sprecyzowanym przez BMW. Bez względu na porę roku temperatura silnika powinna być stabilna, co można kontrolować bezpośrednio na kokpicie. Brak reakcji na przegrzanie silnika może doprowadzić do jego zatarcia. Układ chłodzenia ma za zadanie ogrzewanie wnętrza pojazdu, jak również w połączeniu z klimatyzacją daje możliwość wytworzenia oczekiwanej temperatury. Bardzo ważne jest dopilnowanie parametrów czynnika chłodniczego, który zapobiega zamarzaniu układu w zimie, smaruje pompę wody i powstrzymuje osadzanie się kamienia wewnątrz układu.

Spotykamy się z przypadkami dolewania prze Klientów wody do układu, co w nagłych przypadkach jest dopuszczalne, jednak jak najszybciej trzeba wymienić płyn na nowy, aby w zimie nie dopuścić do zniszczenia chłodnicy i bloku silnika.

Wielu usterkom układu chłodzenia można zapobiec gdy kontrolujemy stan techniczny samochodu przynajmniej raz w roku lub co 15 000 km.

Z każdą niepokojącą nagłą usterką układu chłodzenia zapraszamy do naszego serwisu zapewnimy szybką pomoc.