Home » Serwis » Naprawy zawieszenia

Naprawy zawieszenia

W toku napraw zwieszenia wymieniamy łączniki stabilizatora, drążki i poduszki stabilizatora, gumy stabilizatora, wahacze, tuleje wahaczy, sworznie wahacza, łożyska, piasty koła, drążki kierownicze, końcówki drążków kierowniczych, amortyzatory, poduszki amortyzatorów, sprężyny, regenerujemy maglownice.

Zawieszenie pojazdu ma za zadanie ograniczyć negatywny wpływ wadliwych nawierzchni na komfort użytkowników. Od jego stanu technicznego zależy kierowalność pojazdem przy jeździe na wprost i w łukach, przyleganie kół do drogi zmniejszenie siły wstrząsów przenoszonych na nadwozie. Nasze wieloletnie doświadczenie serwisowe pozwala stwierdzić, że często Klienci zaniedbują stan techniczny zawieszenia w swoich samochodach. Pomimo swojej solidności wszystkie podzespoły ulegają naturalnemu zużyciu eksploatacyjnemu, a regularne naprawy to na dłuższa metę o wiele mniejszy wydatek i mniej problemów z autem. Spotykamy się na co dzień z przypadkami odkładania przez Klientów koniecznych napraw, często z powodu braku pieniędzy. Kiedy rezygnujemy z systematycznej obsługi bądźmy pewni, że będą mogły zdarzyć się awarie sprawiając niemiłe zaskoczenie. Kiedy czasami wydawałoby się Klientom, że mało znacząca cześć zawieszenia ulegnie uszkodzeniu i nic się nie stanie, może to pociągnąć za sobą zniszczenie całego podzespołu, podwyższając koszty naprawy.

Zawieszenie ulega przyspieszonemu zużyciu lub wręcz uszkodzeniu gdy jeździmy po złych jakościowo drogach, gdy uderzymy kołem o przeszkodę, oraz w czasie wypadków.

Niektóre naprawy zawieszenia wymagają ustawienia geometrii. Wykonujemy ją na stanowisku do geometrii, które komputerowo dobiera fabryczne parametry dla poszczególnych modeli BMW.

W przypadku zapytań Klientów o cenę naprawy dla której ustawienie geometrii jest konieczne podajemy cenę za obie czynności. Okazuje się często, że w innych warsztatach aby przyciągnąć Klienta proponuje się niższa cenę bez geometrii, co z pewnością brzmi zachęcająco, natomiast usługa będzie wykonana niewłaściwie i nie powinna uzyskać akceptacji Klienta.
Wielu usterkom zawieszenia można zapobiec gdy kontrolujemy stan techniczny i regularnie wykonujemy przeglądy przynajmniej raz w roku lub po przekroczeniu 15 000 km.

Z każdą niepokojącą nagłą usterką zawieszenia zapraszamy do naszego serwisu zapewnimy szybką pomoc.