Home » Serwis » Wymiana rozrządu

Wymiana rozrządu

W toku napraw wymieniamy kompletne rozrządy, paski rozrządu, łańcuchy rozrządu, pompy wody, rolki, napinacze, płyn chłodniczy i uszczelniacze.

Rozrząd ma za zadanie doprowadzić mieszankę paliwową do cylindrów i wydalić z nich produkt spalania. Jedną z bardzo istotnych czynności zapewniających bezawaryjną eksploatację silnika jest wymiana rozrządu, którą należy wykonać ściśle według norm BMW. Ważna jest w tym przypadku liczba lat eksploatacji i ilość kilometrów przejechanych na dotychczasowym komplecie, oraz uciążliwość warunków eksploatacji panujących miedzy innymi w warunkach miejskich. Spotykamy się na co dzień z przypadkami odkładania przez Klientów koniecznej wymiany. Każde przeciąganie tego terminu stwarza zagrożenie poważnego uszkodzenia silnika, głowicy, tłoków, układu zaworowego, czego następstwem są bardzo kosztowne naprawy, które niejednokrotnie wymagają wymiany silnika.

W przypadku zapytań Klientów o cenę wymiany paska rozrządu dochodzi czasami do dyskusji na temat norm producenta określających czynności i materiały jakie należy zastosować. Okazuje się często, że w innych warsztatach aby przyciągnąć Klienta proponuje się niską cenę wymiany samego paska, co z pewnością brzmi zachęcająco, natomiast usługa będzie wykonana niewłaściwie i nie powinna uzyskać akceptacji Klienta.

W przypadku gdy postanowicie Państwo kupić auto używane w którym rozrząd powinien być już wymieniony, a nie ma na to rzetelnego potwierdzenia lepiej nie narażać się na kosztowne naprawy i szybko umówić się na jego wymianę.

Nasz serwis wymienia rozrządy rzetelnie z poszanowaniem norm producenta zapraszamy.