Home » Serwis » Wymiana tarcz, klocków, układ hamulcowy

Wymiana tarcz, klocków, układ hamulcowy

W toku napraw układu hamulcowego wymieniamy tarcze i klocki hamulcowe, przewody hamulcowe, szczęki, bębny i cylinderki, linki hamulca ręcznego, pompy hamulcowe, płyn hamulcowy, wykonujemy naprawy zacisków i czyszczenie układu.

Układ hamulcowy musi być w pełni sprawny, aby zapewnić bezpieczna jazdę i aby pojazd nie stanowił zagrożenia dla innych użytkowników drogi. Wiele modeli wyposażonych jest w czujniki klocków hamulcowych ułatwiając kierowcy kontrolę stanu technicznego, jednak mimo wszystko w ich przypadku jak i dla modeli bez czujników w toku czynności przeglądowych mierzymy grubość okładzin ciernych tarcz i klocków hamulcowych, porównując z zaleceniami producenta. Poniżej grubości nominalnej może dojść do pękania elementów co stwarza ryzyko utraty panowania nad pojazdem. Według wskazań producentów ze względu na bezpieczeństwo i żywotność tarcz hamulcowych zalecana jest ich wymiana parami łącznie z klockami. Żywotność tarcz i klocków hamulcowych zależy z pewnością od zastosowanych materiałów, ale także od techniki hamowania.

Pochłanianie wilgoci przez płyn hamulcowy powoduje, że traci on z czasem swoje własności i powinien być wymieniany przynajmniej co dwa lata.

Wielu usterkom układu hamulcowego można zapobiec gdy kontrolujemy stan techniczny samochodu przynajmniej raz w roku lub co 15 000 km

Z każdą niepokojącą nagłą usterką układu hamulcowego zapraszamy do naszego serwisu zapewnimy szybką pomoc.