Home » Warto Wiedziec » Skontroluj używane BMW przed zakupem
auto używane

24

kwi

Skontroluj używane BMW przed zakupem

Nasz wyszkolony w tym celu personel serwisowy jest gwarancją udanego zakupu. W czasie rozmów z Klientami zawsze przekonujemy, że najbardziej miarodajny jest stan techniczny auta w chwili kontroli serwisowej. Spotykamy się z autami z różnych źródeł i zawsze aby nie zostać oszukanym należy skonfrontować zachęcające, często słowne informacje uzyskane od sprzedającego z wynikami naszej kontroli.

Dokonujemy oceny powłoki lakierniczej, komputerowego badania układu elektronicznego, oceny stanu technicznego silnika oraz wielu innych elementów niezwykle ważnych dla bezpiecznego użytkowania auta.

Ocena grubości powłoki lakierniczej wykryje wszystkie ingerencje w stan fabryczny auta. Stanie się jasne, czy sprzedający ukrył przed nami fakt, ze auto jest powypadkowe. Jeśli auto było lakierowane, skontrolujemy czy lakiernik wykonał prace w profesjonalny sposób. Ocenimy prawidłowość geometrii pojazdu, stref bezpieczeństwa, czy nie są naruszone słupki, progi, podłużnice i płyta podłogowa.

Komputerowe badanie układu elektronicznego polega na wykonaniu diagnostyki komputerowej w wyniku której uzyskujemy informacje czy auto ma błędy stałe elektroniki, bądź czy jakieś błędy nie są utrwalone w pamięci komputerów. W przypadku ich wystąpienia omówimy z jakimi naprawami będzie się to wiązało.

W czasie kontroli mechaniki pojazdu zwracamy szczególna uwagę na stopień zużycia silnika, zawieszenia i układu kierowniczego, sprawdzamy czy są wycieki z podzespołów. Wyszukujemy i odnotowujemy rysy i zadrapania lakieru, mikro uszkodzenia szyb, lusterek i reflektorów, stan felg i ogumienia, oraz wiele innych parametrów, których nie widać bez dokładnych oględzin.

Wszystkie powyższe zabiegi kontrolne zakończone są raportem w którym odnotowane są znalezione mankamenty, oraz koszty napraw jakie trzeba będzie wykonać. W związku z tym, że znalezienie idealnego auta używanego graniczy z cudem, często Klienci przyjeżdżają do nas po zakupie, aby naprawić zweryfikowane usterki. Zdarza się, że dla dobra Klienta doradzamy aby poszukał lepszego egzemplarza, co tylko potwierdza że warto skontrolować auto przed zakupem.

Po wejściu do Unii Europejskiej rynek samochodowy w Polsce został zdominowany przez auta spoza granic kraju. Nie ma się czemu dziwić, że Klienci realizują swoje marzenia w momencie, gdy pojawia się możliwość kupna auta starszego w dobrym stanie technicznym i w interesującej cenie. Pojawiła się również możliwość kupna auta klasy premium w kwocie za którą można kupić auto nowe, niekoniecznie marki BMW. Mechanizmy te można tłumaczyć zarówno brakiem pieniędzy jak i przekonaniem Klientów, że nie opłaca się kupować nowego auta. Spowodowało to zdecydowany spadek popytu na auta nowe w salonach, oraz rozwój rynku aut używanych, gdzie Drogi Kliencie należy być bardzo ostrożnym. Rynek ten funkcjonuje w dość specyficzny sposób, wykazując na przykładach wielu oszukanych, że najlepszą gwarancją na kupione auto jest rozsądek kupującego. Wśród olbrzymiej ilości aut oferowanych przez komisy i w internecie większość nie nadaje się do zakupu. Często bardzo efektownie wyglądające egzemplarze posiadają wiele usterek, których nie wykryje Klient, a zostaną wykryte w naszym serwisie. Pomożemy wybrać auto bezpieczne i w dobrym stanie, które nie narazi Państwa na nieprzewidziane koszty. Ważnym parametrem w momencie zakupu auta jest realność przebiegu który powinien być typowy dla danego rocznika. W przypadku gdy przebieg jest wyższy, należy wziąć pod uwagę poprawkę obniżającą cenę. Natomiast jeśli się trafi auto z relatywnie niskim przebiegiem i w dobrym stanie technicznym można zapłacić za nie więcej niż wynikałoby to ze średnich cen rynkowych.

Wielu błędom przy zakupie auta używanego można zapobiec kontrolując jego stan techniczny w naszym serwisie zapraszamy.